IRENA PRAČKOVÁ - specialista na čínskou medicínu

 

ÚVOD • 

LÉČITELSTVÍ • 
REIKI • 
ASTROLOGIE • 
KARTY • 

KONTAKT • 

Léčitelství

Celá moje činnost byla založena vždy pouze na tom, že někdo, komu jsem pomohla vrátit zdraví anebo pro něj zpracovala např. horoskop, mne doporučil (někdy mne doporučila i doktorka medicíny) na základě své vlastní zkušenosti a spokojenosti dalším lidem, svým známým, postupně se okruh lidí rozšířil, a já jsem ani neměla potřebu své činnosti dělat reklamu, taková reklama mi naopak připadala nemravná jako většina reklam.

V nedávné době jsem ale pochopila, že to nebyl zcela správný přístup. Stala se totiž příhoda, která mne donutila zamyslet se nad vším a poněkud svůj postoj k zveřejnění změnit.

Říká se, že ten, kdo potřebuje pomoc, si o pomoc musí říci, jinak je těžké mu pomoci. A právě mým minulým přístupem (nezveřejněním svých znalostí a dovedností) se stalo, že jsem nemohla včas pomoci jedenáctileté holčičce, která trpí rakovinou a musela jí být amputována noha pod kolenem.
Jsem přesvědčena, že kdyby bývali její rodiče o mně včas věděli, mohli se na mne obrátit a já bych zřejmě byla bývala schopna objevit zdroj potíží včas i v takovém stádiu, kdy vědecké metody nejsou pro svou malou citlivost ještě schopny počínající nádor odhalit, zatímco já dokážu vidět postižené oblasti již v době, kdy se proces ještě zcela nerozběhl a je možné jej přírodními a neinvazivními způsoby lokalizovat a pomocí energetického působení a bylinek nebo bylinkových preparátů upravit a posílit imunitu člověka tak, aby se jeho organismus dokázal zhoubnému procesu ještě včas ubránit.

* * *

Nezdravý proces v lidském těle nezačíná náhle. Je dost indicií, které ukazují, že v organismu se děje něco, co se dít nemá. Lidé nad nějakými potížemi často mávnou rukou, nějaká bolest je neupozorní, nevěnují pozornost třeba nápadně dlouhé chřipce, trvalejší únavě nebo trochu zvýšené teplotě. Takové potíže sice nemusejí, ale mohou signalizovat začátek mnohem horšího procesu, než se může zdát. Je samozřejmé, že čím dříve takový člověk přijde, tím větší je šance na uzdravení anebo uklidňující zjištění, že nejde o nic závažného. Lidské tělo se skládá z buněk, které rostou nebo chřadnou - je to podobné jako květiny - nestaráme-li se o ně, nezaléváme a nehnojíme, zajdou. Ale ještě než se tak stane, můžeme u květin pozorovat vadnutí, změny barvy listů, květů - stejně tak člověk může vadnout a má na sobě tytéž znaky: nedobrá barva pleti, únava, neobvykle časté noční močení ap.
V dnešním shonu člověk většinou tvrdí, že nemá čas pozorovat sám sebe a neposlouchá tedy varovný hlas přírody, která mu někdy více, někdy méně hlasitě naznačuje, že se něco děje, něco, co už není tak docela v pořádku. A tak si většinou řekne, že to bolení v zádech je od práce na zahrádce, bolavé koleno způsobilo dlouhé cestování v autě a koneckonců to je asi stáří, které se hlásí, anebo že jde jen o stres, který mylně považuje za nezajímavou a nevyhnutelnou součást života, a přitom to bývá velmi často právě stres, který nastartuje nezdravé procesy.
Ve skutečnosti může jít o začátek závažné poruchy, a když nad tím mávneme rukou, může se stát, že už bude obtížné vrátit tělu to, co mu schází, dostat imunitu na takovou úroveň, aby si tělo poradilo samo. Říká se „Doktor léčí, příroda uzdravuje“. Není to jen prázdné úsloví. Tělu je třeba pomoci a ono si pomůže samo. Všichni jsme součástí téže přírody, i když mnozí si mylně myslí, že přírodu zvládáme. A zatím je to vždycky příroda, která nám jen oplácí stejnou mincí. Když jí nepomáháme, obrátí se nakonec proti nám a ukáže nám chybu, kterou jsme udělali, a je tomu tak ve všech oblastech, člověka a jeho zdraví nevyjímaje.

Lidé mne vyhledávají často až v případech, kdy vědecká medicína selhává již několik let a zdravotní stav se nezlepšuje.

Jak pracuji:

Pomocí bylin, přírodních produktů, klasické čínské medicíny, astrologie a vlastních schopností vyhledávám nejjednodušší cestu k odstranění příčiny potíží, nikoliv jen viditelných důsledků. Nedílnou součástí léčení je i energetické působení (jsem Reiki mistr).

Několik příkladů:

Neplodnost

 • Pacientka byla léčena neúspěšně 8 let v Kladně a Praze včetně několika již placených úkonů umělého oplodnění. Příčinou zde byla hormonální nevyrovnanost a nedostatek stopových prvků a minerálů, i oslabené sperma manžela...
  Počet návštěv 8, devátá návštěva již byla s malým chlapečkem.
 • Další chlapeček se narodil mamince, která měla za sebou chemoterapii a neprůchodný vejcovod, kdy jí bylo řečeno, že děti nikdy mít nebude.
  V současnosti mají děti již dvě.
 • Holčička, dlouho očekávaná, maminka původně léčena pro potraty a neustálé krvácení…
  …těhotenství hned napoprvé udrženo.

Snížená imunita

 • Léčena opakovaně a neúspěšně 3 roky, v závěru 2x měsíčně různými typy antibiotik, stálé bolesti v oblasti močového měchýře, vaječníků...
  …3 měsíce, obtížné bolesti úplně ustaly, dále 2 roky podpora imunitního systému.

Zlomeniny a zranění

 • Zlomená kost, která 4 měsíce nesrůstala...
  …3 týdny a lékař sám s podivem hleděl na nový snímek.
 • Zranění sportovců, zvláště onemocnění v tříslech…
  …velmi známý fotbalista dnes již opět běhá po trávníku

Nervový systém, deprese

 • Dlouhodobé léčení i v ústavu po dobu několika měsíců
  ..půl roku občasných opakovaných návštěv, nyní již zaměstnána a bez zjevných obtíží

Pomočování v dětském věku a v dospívání…

 • …první výsledky do 14 dnů, dále v léčení 1,5 roku. Úplné vymizení potíží již po 3 měsících.

Nemoci kůže, akné a s tím související psych. problémy, zvláště u dospívající mládeže.

 • Těžké akné v oblasti obličeje a mokvající tuhé vředy na zádech…
  …3 – 6 měsíců - kompletně doléčeno.

Komplikace v období chemoterapie a po ozařování

 • Krevní obraz dlouhodobě velmi špatný, nízké počty krvinek i destiček
  …po 3 týdnech stav zlepšen na únosnou mez přes probíhající chemoterapii. Nedošlo k tzv. “krizovkám”…

Nádorová onemocnění - prevence a podpůrná léčba.

 • Pacientka 2 roky po operaci nádoru v krční oblasti, na pravidelných kontrolách přišla pro stále se opakující únavové stavy. Objevila jsem 3 nově bující útvary oblasti prsou, lékařsky nezjištěné, později prokázané rozborem krve …
  ...do 3 měsíců došlo k odstranění nálezu v krvi (pacientka byla mezitím na pravidelné kontrole a lékař se domníval, že došlo záměně vzorků krve), útvary se vstřebaly zhruba do půl roku, doléčení po roce a půl. Po několika létech se téže mladé pacientce narodilo dítě, které již chodí do školy…

Bércové vředy

 • 8 let starý otevřený vřed
  ...uspokojivě vyléčeno do 4 měsíců, kompletně doléčeno do 2 let…

Toto bylo několik příkladů za všechny; ne vždy se jedná o tak zlé případy, často jde o věci banální, které se však projevují mnohem důraznějšími obtížemi a přitom mají mnohem jednodušší a solidnější řešení než pojídat spousty prášků proti bolesti a dostávat se do ještě horšího stavu. Vždy platí zásada včasnosti, protože se může stát, že zdánlivě nevinná potíž dojde do stavu, kdy již jakékoli léčení je velmi obtížné, ne-li nemožné.

Irena Pračková
Kontakt: iris01@seznam.cz