IRENA PRAČKOVÁ - specialista na čínskou medicínu

 

ÚVOD • 

LÉČITELSTVÍ • 
REIKI • 
ASTROLOGIE • 
KARTY • 

KONTAKT • 

Reiki

Reiki je účinný systém k léčení a k podpoře duchovního růstu, který nenahrazuje klasické ani alternativní léčebné metody, je spíše jejich doplněním, aniž by klasické metody chtěl prohlašovat za zbytečné. Pracuje s energiemi a jejich pomocí usměrňuje a ovlivňuje lidské tělesné a duševní pochody. Vede člověka k šťastnějšímu životu. Štěstí pak také napomáhá při uzdravování tělesných neduhů.

Své schopnosti využívám pouze k léčení a pomoci druhým. Reiki prvního a druhého stupně nastává automaticky u lidí, kteří procházejí mou léčebnou terapií.

Příklad:

Na doporučení lékařky jsem léčila tříletou dívenku s opakovanými záněty průdušek. Po 3 měsících stav stabilizován, nález na plicích zmizel. Po čase maminka dívenky projevila zájem naučit se pracovat s energií, sama v sobě také objevila léčitelské schopnosti a nyní používá své "kouzelné ruce" k běžným ošetřením ve vlastní rodině...

Jsem mistr Reiki od roku 1996. Reiki není žádnou striktně organizovanou skupinou, mistři Reiki nejsou nejvyššími, ale spíše prvními mezi stejnými, nejde tedy o hierarchii. Mohu provádět zasvěcení do stupňů 1-4, tedy i titul mistr. Zasvěcení neprovádím z časových a etických důvodů, což však neznamená, že kdyby se objevil člověk s talentem a upřímným přáním léčit a pomáhat lidem, že bych jeho přání nesplnila. Doposud jsem se setkala hlavně se subjekty, které se snažily získat titul výhradně z komerčního zájmu, ty ovšem nepodporuji.

Pokud se však v budoucnu stane, že přijde člověk s čistými pohnutkami, své jméno pod jeho diplom ráda napíši. Je třeba si však uvědomit, že toto není kurs na týden či den, jak je možno dnes často číst v různých časopisech. Talent je podmínkou a jedná se o mnohaleté studium a získávání zkušeností.

Titul “zakoupený” za peníze (bez talentu, schopností, zkušeností a vůle upřímně pomáhat lidem) považuji za čistě komerční a nepříliš čistou záležitost, jež nemá s myšlenkou Reiki nic společného.

Irena Pračková
Kontakt: iris01@seznam.cz